Mrazivé počasí a psi

Typy nTipy na udržení dobré zdravotní kondice u psů v zimním období


Oblékaní

Funkční oblečky pro psy jsou v době , kdy teploty klesají pod bod mrazu zcela na místě-mají za úkol ochránit především zdraví . Pokud se jedná o oblečky ve stylu šatiček s tylovou sukní a různé kostýmy ( bavlna, vlna) -ty slouží spíš jako doplněk image majitele. Takové modní výstřelky skutečně zdravotnímu stavu psa nijak neprospějí a pokud jsou promokavé nebo špatně prodyšné mohou zdraví naopak poškodit.( při promočení velmi snadno dojde k prochladnutí) . Ideální obleček je nepromokavý (softshellový), dobře sedí (nikde neškrtí) a chrání to, co je potřeba (oblast ledvin, u artritických psů postižené klouby , u nízkých plemen břicho). Oblékat je vhodné štěňata, seniory, chronicky nemocné psy , naháče a hladkosrsté psy. Obleky využíváme také tam, kde jsou extrémní teplotní podmínky (např.na horách)


Aktivita

V chladném počasí je dobré starším psům , štěňatům a chronicky nemocným omezit zátěž ( např. zkrátit procházky). Řada psů s chronickou nemocí (onemocnění srdce, cukrovka, endokrinní onemocnění) hůře regulují svoji tělesnou teplotu a extrémní výkyvy počasí jsou pro ně problém. Psi s artrózou mohou mít problémy při chůzi ve sněhu nebo na ledu. Naopak u zdravých a mladých aktivitu neomezujeme, při pohybu se pes zahřívá a dáváme spíše pozor na to, aby pes nikde dlouho nestál ( např.před obchodem).


Častější kontrola zdravotního stavu

Zaměřit by se majitelé měli především na packy-zda nejsou popraskané, podrážděné (mrazy , technické solení, malé kamínky na posyp) Pokud venčíte psa ve městě na posolených chodnících používejte ochranné krémy na packy nebo botičky. Po procházce utírejte tlapky a břicho aby pes sůl neolizoval. Extrémní mrazy jsou nebezpečné zejména pro kardiaky ( stejně jako extrémní vedra), při zhoršení stavu u již léčených kardiaků je dobré navštívit veterináře.


Celodenní pobyt venku

Velmi dobře zvažte , zda i psa , který je v kotci celoročně ,budete nechávat venku v extrémních mrazech. Vždy zohledněte kondici a zdravotní stav zvířete bez ohledu na plemeno. Pes by měl mít k dispozici zateplenou boudu. Pokud se jedná o krátkosrstá plemena je dobré pořídit infračervený sálavý panel na výhřevem. Ideální je vystlat boudu obyčejnou slámou a pravidelně kontrolovat , zda není sláma mokrá. Samozřejmostí je pravidelná výměna vody v misce, aby nedošlo k jejímu zamrznutí.

Zůstaňte informovaní

Dej mi tvůj email a já tě budu informovat vždy, když napíšu něco nového!Blog FOR Dog. All rights Reserved.