Veterinární pohotovost

Veterinární pohotovost

Návštěva veterinární pohotovosti není příjemná pro nás, ani pro naše majitele. Bohužel mohou nastat situace , kdy budeme potřebovat veterinární pomoc urgentně a nebo se zdravotní problém vyskytne nečekaně ve večerních hodinách a náš veterinář nebude momentálně k dispozici.
V tomto článku najdete pár rad, jak se předem připravit a úspěšně zvládnout tuto stresovou situaci.

 

 

Informujte se u svého veterináře

Veterinární nonstop provoz zajišťují většinou veterinární kliniky s větším počtem zaměstnanců. Není v možnostech jednotlivce , aby byl v provozu 24 hodin denně. Pokud Váš veterinář sám pohotovost neposkytuje, určitě Vám rád poradí , kam se v případě nouze obrátit.

Buďte aktivní
Pokud si pořizujete psího kamaráda a hledáte pro něj veterináře, zaměřte se také na vyhledání veterinárních pohotovostí.

 

Veterinární pohotovost je zajišťována dvěma způsoby

1.Na veterinárních klinikách s nonstop provozem

Lékař je na pracovišti přítomen 24 hod denně. Pokud žijete ve velkých městech, budete mít na výběr dokonce z několika takovýchto pracovišť.
Vždy si vyhledejte nejbližší kliniku tohoto typu a číslo na pohotovost si zapište nebo uložte do mobilu a mějte po ruce.
Stejně tak postupujte, pokud se chystáte s pejskem cestovat na dovolenou nebo podnikat jednodenní výlety . Vždy si předem zjistěte ,kde se v dané oblasti nachází pohotovostní služba.


2.Veterinární kliniky zajišťující pohotovost na telefonu

Lékař není na klinice přítomen , ale v případě telefonátu může přijet a pomoci Vám.


Zajišťovat veterinární pohotovost není České republice zákonná povinnost, proto počítejte, že většina klinik si účtuje pohotovostní příplatek. Jeho výše je různá, závisí na lokalitě a pohybuje se v rozmezí 200-1000Kč.


Vždy volejte předem!
Pokud už Vás to neštěstí postihne a musíte se psem vydat na pohotovost, snažte se vždy kontaktovat pracoviště předem. Vysvětlíte stručně lékaři po telefonu o jaký problém se jedná a umožníte mu, aby se předem připravil-odhadne, zda situaci zvládne sám a připraví si předem potřebná léčiva nebo přivolá pomocný personál!
Pokud přijedete neočekávaně může se stát velmi nepříjemná situace a to sice ta, že se lékař bude zabývat jiným urgentním pacientem nebo bude zrovna na operačním sále.
Věřím, že každému veterináři jde o zdraví a záchranu života pacienta, ale nemůže být na dvou místech zároveň. Náročné operace mohou trvat i několik hodin a pokud pracoviště zkontaktujete předem mohou buď přivolat dalšího lékaře nebo Vám doporučit další nejbližší pohotovost.

Pes s chronickým onemocněním
Pokud máte psa s chronickým onemocněním ( např.onemocnění srdce , ledvin, cukrovka), požádejte ošetřujícího lékaře , aby vystavil lékařskou zprávu, která bude obsahovat diagnózu, způsob léčby, používaná léčiva. Tento dokument mějte vždy u sebe, i když Váš pes se bude léčit dlouhé roky.  Pokud budete muset vyhledat pohotovost, tato lékařská  zpráva (i když bude půl roku stará) výrazně usnadní komunikaci mezi Vámi a lékařem.

 

Zůstaňte informovaní

Dej mi tvůj email a já tě budu informovat vždy, když napíšu něco nového!Blog FOR Dog. All rights Reserved.